Kaszka Bobovita jako pierwszy posiłek uzupełniający

Kaszka jest jednym z najzdrowszych i najważniejszych pokarmów w pierwszym roku życia dziecka. Jest najczęściej zalecana jako pierwszy pokarm uzupełniający, ponieważ jest bogatym źródłem zdrowych węglowodanów, białek roślinnych, tłuszczów i błonnika pokarmowego.

Jak wiadomo, pokarmy uzupełniające mogą być wprowadzane od 4 do 6 miesiąca życia, w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka, a zatem kaszka jako pierwszy pokarm uzupełniający może być zalecana zarówno od 4, jak i od 6 miesiąca życia lub w tym odstępie czasowym.

Kaszka jest zazwyczaj wprowadzana, gdy dziecko ma niedowagę lub tendencję do luźnych stolców. Ale nawet tutaj nie jest to takie proste.

Jakie są rodzaje kaszek?

W zależności od produkcji kaszki dla dzieci dzielą się na przemysłowe i domowe.

Wśród przemysłowych wyróżniają się:

  • Kaszki błyskawiczne
  • Te, których nie trzeba gotować. Występują one w postaci mlecznej i bezmlecznej.

Kaszkę mleczną przed spożyciem rozcieńcza się ciepłą, przegotowaną wodą.

Kaszka bezmleczna może być rozcieńczana mlekiem matki lub mieszanką, którą dziecko spożywa. Kaszka bezmleczna powinna być początkiem żywienia uzupełniającego, ponieważ białka mleka krowiego lub koziego zawarte w mleku mogą być bardzo alergizujące dla dziecka w pierwszym roku życia.

Kaszki gotowe do spożycia

Zazwyczaj kaszki są kaszkami z mlekiem. Nadają się do podróży lub spacerów. Przed spożyciem można je po prostu ogrzać do temperatury pokojowej.

Kaszki przemysłowe mogą być wzbogacone lub nie. Co to oznacza?

Kaszki przemysłowe Bobovita dostępne w Bee często zawierają witaminy i składniki mineralne niezbędne do wzrostu i rozwoju dziecka, w tym żelazo, którego ilość znacznie spada w wieku 4-6 miesięcy. Są to tzw. pokarmy wzbogacone i najlepiej nadają się na pierwsze pokarmy uzupełniające. Kaszki niewzbogacone składają się wyłącznie z mąki zbożowej.

Kaszki przemysłowe mogą być jedno- lub wielozbożowe.

Jeśli produkt składa się tylko z jednego rodzaju mąki zbożowej, jest to kaszka jednozbożowa, a jeśli zawiera kilka rodzajów mąki zbożowej, jest to kaszka wielozbożowa (może zawierać do 2, 4 lub więcej zbóż). Suplementację dla alergików należy rozpocząć od kaszek jednozbożowych, aby w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka łatwiej było zidentyfikować ewentualny alergen.