Jak stopniowo rozszerzać niemowlęcą dietę?

Zdrowa, zbilansowana dieta stanowić powinna podstawę żywienia każdego człowieka. Cenne wartości odżywcze szczególne znaczenie mają zwłaszcza dla najmłodszych. Kilkumiesięczne dzieci znajdują się w fazie intensywnego wzrostu, należy więc zapewnić im niezbędne dla prawidłowego rozwoju składniki. Z pomocą maluszkom i ich rodzicom spieszy BoboVita. Ceniona od lat marka oferuje smaczne i zdrowe posiłki dostosowane do szczególnych wymagań niemowląt.

Pierwsze stałe pokarmy

Przez pierwszych kilka miesięcy zapotrzebowanie niemowlęcia pokrywa mleko matki lub modyfikowane. Jednak wraz ze wzrostem maleństwa, stopniowo powinno się rozszerzać jego dietę. Należy przy tym pamiętać, że powolne zastępowanie mleka odpowiednimi produktami powinno odbyć się między siedemnastym a dwudziestym szóstym tygodniem życia. To właśnie wtedy zaleca się wprowadzanie gęstych jarzynowych zupek czy owocowych musów BoboVita. Podawać można je maluszkom od czwartego miesiąca życia, by przyzwyczajać je do nowych smaków i konsystencji. Wykorzystywane produkty pochodzą ze starannie kontrolowanych upraw, co zapewnia najwyższą jakość składników i wartości odżywczych. Po zapoznaniu pociechy ze smakiem jarzyn można zacząć przygotowywać mu również dostosowane do jego wieku mleczne lub ryżowe kaszki. Łagodne smaki i jednolita konsystencja sprawiają, że pokarmy dostosowane są do żywieniowych potrzeb najmłodszych. Po ukończeniu przez dziecko piątego miesiąca życia można zacząć dodawać do jego jadłospisu mięso. Obiadki w słoiczkach BoboVita o smaku warzyw z cielęciną czy indykiem nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów ani soli, w związku z czym są bezpieczne dla nieukształtowanego jeszcze w pełni układu pokarmowego dziecka.

Nowe smaki i nauka gryzienia

Kolejne miesiące to czas na wprowadzanie do jadłospisu dziecka nowych pokarmów i konsystencji. Po ukończeniu przez maluszka szóstego miesiąca życia można zacząć podawać mu owocowe soczki BoboVita bez dodatku cukru (zaleca się, by między czwartym a szóstym miesiącem życia dzieci piły tylko naturalną wodę). Warto również pamiętać, że kaszki BoboVita zawierają szereg niezbędnych dla dziecięcego zdrowia i prawidłowego rozwoju witamin i minerałów, takich jak żelazo, wapń, jod czy witaminy D, C i B. Gdy maleństwo skończy siedem miesięcy, do jego jadłospisu można wprowadzić również chrupki. Na tym etapie dziecko coraz chętniej samodzielnie sięga po jedzenie, a specjalnie przygotowane chrupeczki BoboVita stanowić będą doskonałą podstawę nauki gryzienia.